ВIЙСЬКОВО-IСТОРИЧНИЙ АЛЬМАНАХ
засновник - Центральний музей Збройних Сил України
число 10
Київ 2005
 
ЗМIСТ
ІСТОРІЯІгор ВАСИЛИК
Військове міністерство Української Держави (1918 p.):
Український військовий організаційний комітет був обраний в Києві 22 березня 1917р. установичим військовим вічем.

Ростислав СОССА
Зародження й початки становлення державної картографо-геодезичної служби в Україні
Перед першою світовою війною територія України була покрита топографічними картами, стовореними в Австро-Угорщині, Росії і частково Німеччині. Після проголошення УНР потрібно було організувати картографо-геодезичний механізм забезпечення потреб держави.

Леонід КУКУРУЗА
Забута війна Regia Aeronautica. Участь ВПС Італії в окупації Албанії (квітень 1939 р.)
Нетривала військова акція в Албанії залишилася в тіні більш значущих подій, зокрема воєн в Абіссинії та Іспанії. А тим часом для Італії це був перший досвід розгортання великого авіаційного угруповування.

Георг КУРЦ
Спогади про радянський полон
Із 300.000 солдатів вермахту, що потрапили в полон під Сталінградом, повернутися додому поталанило не всім. Спогади солдата вермахта "3002 дні в Росії" про шестирічний полон, опубліковані в 1994 році.


ЗБРОЯ, СПОРЯДЖЕННЯДмитро ГОНТА
На панцирнику "Хортиця"
Спомини сотника Д. Гонти, старшини бронепотяга "Хортиця", який у другій половині 1919 р. входив до складу 4-го панцирного відділу Армії УНР, становлять безперечний інтерес для дослідника. Крім того що присвячені маловивченій темі, вони цікаві ще й наявними в них відомостями про малознаний етап Визвольної війни - другу половину 1919 р.

ЕМБЛЕМАТИКАВіктор КАРПОВ
Розроблення арматюри до одностроїв військовиків Збройних Сил України
З початком формування підрозділів Збройних Сил України виникла потреба у відрізненні українських військовослужбовців від інших, що перебували на її території. Життя вимагало негайного реагування на ситуацію. Потрібно було замінити принаймні фурнітуру на одностроях.


МУЗЕЙІгор ЧИЧКАНЬ, Людмила БАЯТА
Виставка "Трофеї Червоної армії" (1941-1945 pp.)
Кияни і гості столиці змогли побачити виставку найвизначніших трофеїв, здобутих Червоною армією в ході Другої світової війни.


АРХІВМихайло КОВАЛЬЧУК
Щоденник значкового Ясинського, старшини Окремого Чорноморського коша
Чонроморський кіш було створено у 1918р., за влади гетьмана П.Скоропадського. Спогади про цю військову формацію наведено в щоденнику значкового Ясинського.


УНІФОРМІСТИКА. ВЕКСИЛОЛОГІЯМихайло СЛОБОДЯНЮК
Однострої в живопису. Уніформа лейб-гвардії Уланського цесаревича полку в малярських роботах Юзефата Лукашевича
У Львівському історичному музеї зберігається зібрання полотен польського художника Юзефата Лукашевича, на яких зображено солдатів та офіцерів різних частин армії Польського Королівства періоду 1815-1830 років.

КНИГОЗБІРНЯПокажчик змісту "Військово-історичного альманаху", ч. 1-10


ГЕРАЛЬДИКАГеннадій БОРЯК, Віктор БУЗАЛО, Марія ДМИТРІЄНКО, Ніна КОВТАНЮК, Володимир РЕПРИНЦЕВ
Клейнод гетьмана Івана Мазепи
Клейноду гетьмана Івана Мазепи належить особливе місце в історії української державності. Це один з небагатьох атрибутів Голови Української Народної Республіки, що дійшов до нашого часу.

Сергій ГРАБ
Геральдичний комплекс Служби безпеки України
Чинний нині геральдичний комплекс Служби безпеки України розробили в 2001 р. О.Руденко (художній керівник), Д.Адаменко і В.Назарчук як складову частину єдиного комплексу військово-геральдичних знаків для Збройних Сил України та інших військових формувань, передбачених законодавством України.

Автори
ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНИЙ АЛЬМАНАХ    число 10 2005р.