У Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України в Києві, у Кріпосному провулку, поряд з прославленим заводом "Арсенал" розташований єдиний в країні музей, який розповідає про історію розвитку військової справи на теренах України, починаючи з найдавніших часів до сьогодення.
 Сьогодні в постійно діючій експозиції музею послідовно висвітлена військова історія кіммерійсько-скіфського періоду, княжої доби, національно-визвольної боротьби доби Козаччини, військових формувань в Україні протягом ХІХ - ХХ ст. та діяльність Збройних Сил незалежної України. Відвідувачі мають можливість ознайомитися зі зразками холодної та вогнепальної зброї, оцінити ступінь складності обробки матеріалу, досконалість форм первісної кам'яної зброї.
Прапор
3-ї Залізної дивізії
та однострій
армії УНР.
1919р.
 Наочні приклади демонструють, як з розвитком цивілізації змінюється зброя, поступово переходячи від кам'яної до бронзової, а згодом - залізної та вогнепальної. У кожному зразку, представленому в експозиції музею, відбито рівень розвитку науки і техніки, мистецтва і ремесел, характерний для конкретного історичного періоду і регіону.
12,7 мм кулемет ДШК
зразка 1938р.
 Крім зброї, відвідувачі можуть побачити побутові речі, якими користувалися кіммерійці, скіфи, населення Київської Русі, фігури відомих історичних діячів - князів Святослава та Данила Галицького, гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, ознайомитися з колекціями нагород, військових відзнак, прапорів, одностроїв, моделей військової техніки тощо.
 Окремим напрямком роботи музею є підготовка наукових публікацій на військово-історичну тематику. Національний військово-історичний музей України є засновником кількох періодичних видань, зокрема, "Військово-історичного альманаху" та науково-методичного збірника "Військовий музей".
 
 Адреса музею:
 м. Київ, вул. Грушевського 30/1
 Їхати до станції метро "Арсенальна", далі проїзд автобусами № 24 та 62 до зупинки "Будинок офіцерів", або до станції метро "Кловська", далі автобусом №55 до зупинки "Кріпосний провулок".
 Музей працює щоденно з 10.00 до 18.00, вихідний - понеділок.
 Вартість квитків: дорослий - 10 грн., дитячий - 5 грн.;
 Плата за індивідуальне обслуговування - 25 грн.;
 Музейний урок - 25 грн.
 Замовлення на проведення екскурсій приймаються за тел. 284-62-12
 Телефон для довідок: 253-27-50
 
 На сьогоднішній день Національний військово-історичний музей має 6 філій: Музей Ракетних військ стратегічного призначення (м. Первомайськ, Миколаївська обл.), Військово-морський музейний комплекс "Балаклава" (м. Севастополь), Волинський регіональний музей Українського війська та військової техніки (м. Луцьк), Військово-Морський музей України (м. Севастополь), Меморіальний комплекс "Пам'яті героїв Крут" (Чернігівська обл., с. Пам'ятне), Музей "Герої Дніпра" (м. Івано-Франківськ).

Верховна
Рада       
"Арсенальна"

Авт. № 62
вул.Грушевського
Авт. № 55
Маршрутне
таксi № 27
Центральний музей 
ЗС України 

Головна сторiнка