I  II  III  IV  V

I. Збройні Сили України
у 1917-1920 роках

 Тематично-експозиційна структура музею складається з 8 залiв, що поділенi на 5 роздiлiв. Перший розділ музею складається з таких тем:

 1. Початок розбудови Збройних Сил, Центральна Рада.
 2. Збройні Сили за часів Гетьманату.
 3. Збройні Сили УНР та ЗУНР.

 З початком подій, викликаних Лютневою революцією 1917р. у Петербурзі, розпочинається військовий рух, метою якого було створення власної національної армії та держави.
 В експозиції представлені документи та експонати, які розповідають про початок створення збройних формувань в Україні за часів Центральної Ради на засадах українізації підрозділів Російської армії, створення військових формувань, загонів Вільного та Червоного козацтва.
Форма конвою
Гетьмана
П. Скоропадського
 Період Української Держави за гетьмана П.Скоропадського представлений в експозиції музею його особистими речами, одностроями Сірожупанникiв і Синьожупаників, документами та фотографіями.
 В експозиції подані матеріали про армію Української Народної Республіки, її бойову діяльність, найбільш відому Листопадовим рейдом або І - м Зимовим походом 1919-1920 рр. Також представлені матеріали про Українську Галицьку Армію, про історію українських військових формувань у складі Червоної армії та повстанський рух в Україні.

Фотографії I розділу:

Однострій хорунжого I кінно-козачої дивізії (Сiрої)
Одна з експозицій І розділу


Головна сторiнка